בית חב"ד ברקת שלי

רח’ התאנה ברקת

א-ה 10.00-13.00

תמיד זמינים עבורכם גם בטלפון

לחיות לנצח!

מחקר החדש מספק למדענים חומר למחשבה, ומביא לקדמת הבימה אפשרות חדשה לגמרי: חיי נצח ביולוגיים. לטענת החוקרים, יכול להיות שזו אפשרות שקיימת בגופם של כל היצורים החיים..

בחמישים השנים האחרונות שלטה בעולם המדע סברה, כי ההזדקנות היא תוצאה של נזקים מצטברים. לאחרונה התערערה התפיסה הזו. שינויים גנטיים (למעלה מאלף שינויים שנצפו עד כה) רימזו על אפשרות שתכנות גנטי עומד מאחרי התופעה ממנה סובלים כל היצורים החיים עלי אדמות.

אך עדיין אי אפשר היה לקבוע אם השינויים הגנטיים עצמם אינם שיבושים שנגרמים גם הם באופן מצטבר. כלומר: אם גם הם אחת מתוצאות ההזדקנות, או שהם הסיבה לה.

מאמר שפורסם לאחרונה בעתון המדעי Cell טוען בהחלטיות כי הגנטיקה היא הסיבה האמיתית להזדקנות. מדענים באוניברסיטאות סטנפורד וקולורדו עבדו בשיתוף פעולה ומצאו כי רוב רובם של אלף השינויים גנטיים שנצפו אצל מזדקנים – פועלים תחת בקרת שלושה גנים בלבד. גנים אלו מהווים מעין מתגים המפעילים ו"מכבים" גנים אחרים. באחריותם, משתבשת פעילותם של מאות גנים ונגרם הנזק המוכר. הם עצמם אינם מושפעים מגורמים שנחשבו לגורמי זקנה. כאשר עצרו המדענים את פעילותם של שניים מהם – עלתה תוחלת החיים של יצורים פשוטים ב-‏50%!

המחקר החדש מספק למדענים חומר למחשבה, ומביא לקדמת הבימה אפשרות חדשה לגמרי: חיי נצח ביולוגיים. לטענת החוקרים, יכול להיות שזו אפשרות שקיימת בגופם של כל היצורים החיים, אך מערכת מתוכנתת ומדויקת להפליא שולטת באורגניזם, "מכבה" את כוחות ההתפתחות והתיקון, ו"מפעילה" כוחות הרסניים, שמונעים את הנצח. ניסויים (שעדיין בחיתוליהם) מנסים להוכיח כי מערכת זו עצמה ניתנת לכאורה לבלימה ולשליטה.

האמת היא, שלא מדובר בגילוי מדעי. כבר חז"ל מוכיחים מתוך חומש בראשית כי לכתחילה נברא אדם הראשון כדי לחיות לנצח. אולם בעקבות חטא עץ הדעת חל בו שינוי ("נגזרה" עליו מיתה). אולם בגאולה השלמה יחזור המצב לקדמותו. לאחר שיתוקן כליל העוול הרוחני שהתחולל בעקבות חטא עץ הדעת, תיעלם גם תופעת המוות, שלא הייתה אלא תוצאת ה'קלקול', החטא. הבטחה אלוקית זו נשמעת בדברי הנביא: "ובלע המוות לנצח ומחה השם אלוקים דמעה מעל כל פנים".

אם מותו של המוות אכן יתרחש בדרך בה מנסים המדענים לגלות כעת – איננו יודעים. אך דבר אחד בטוח: ברגע בו יחליט הקדוש-ברוך-הוא לשחוט את מלאך המוות ("חד גדיא") – אז זה יקרה. ומה שעוד בטוח: הרגע הזה קרוב מאוד. כך גילה הרבי בנבואה.

התוכן באדיבות:
'הגאולה מעניין ועכשווי'
© כל הזכויות שמורות

מערכת האתר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השאירו תגובה