בית חב"ד ברקת שלי

רח’ התאנה ברקת

א-ה 10.00-13.00

תמיד זמינים עבורכם גם בטלפון

ושביה בצדקה

ימים אלו בהם אנו מתאבלים על חורבן בית המקדש והגלות הארוכה מעוררים את השאלה: נו, מתי כבר תבוא הגאולה?! מה אנחנו יכולים לעשות כדי לקרב את ביאת המשיח?!

חז"ל (במסכת בבא בתרא) אמרו: "גדולה צדקה שמקרבת את הגאולה שנאמר(ישעיה נ"ו): כה אמר ה' שמרו משפט ועשו צדקה, כי קרובה ישועתי לבוא וצדקתי להגלות".

במשך אלפי שנות ההיסטוריה היהודית ליוו מוסדות הצדקה והחסד את כל עם ישראל, וכבר העיד הרמב"ם כי מעולם לא ראה ולא שמע על עיר שיש בה עשרה מישראל שלא תהיה להם קופה של צדקה.

משום כך חשוב שבכל בית יהודי תהיה לפחות קופת צדקה אחת, בה ניתן יהיה לקיים מצווה זו בכל זמן שנרצה. בכדי לחנך את הילדים בקיום מצווה חשובה זו רצוי מאוד שתהינה להם קופות צדקה "אישיות".

בשלהי שנת תשמ"ח פנה הרבי מליובאוויטש בקריאה ובקשה להשתדל להפוך את הבית כולו "לבית של צדקה "וזאת ע"י קביעת קופת הצדקה בקיר הבית ומה טוב במטבח במקום בולט דבר שיזכיר לנו תמיד מצווה חשובה זו. הקביעה בקיר הבית הופכת את הקופה לחלק בלתי נפרד מהבית כולו, דבר המוסיף בייחודו של הבית היהודי.

אם כך הוא הדבר במשך כל השנה,על אחת כמה וכמה בימים אלו ימי האבל על החורבן, שנחמתם מצוינת בפסוק "ציון במשפט תפדה ושביה בצדקה".

מערכת האתר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השאירו תגובה