בית חב"ד ברקת שלי

רח’ התאנה ברקת

א-ה 10.00-13.00

תמיד זמינים עבורכם גם בטלפון

שרשרת האמונה

זוג מתחיל את דרכו.. הכול וורוד. השמים בהישג יד ובאמירה אחת ניתן להגיש האחד לשני את הכוכבים על מצע של ענן רך ומלטף

על דברים רבים משוחחים בני הזוג ביניהם, בימים בהם הכול נצבע בוורוד ונראה כי השמים הינם בהישג יד ובאמירה אחת ניתן להגיש האחד לשני את הכוכבים על מצע של ענן רך ומלטף . .

הדמיון עובד שעות נוספות ועמו פורחת לה תחושת השאננות המקוממת לעיתים קרובות את בני הדור הבוגר. הַחֶסֶר הרעיוני המלווה לעיתים תכופות את תהליך היווסדות גרעין התא המשפחתי נותן את אותותיו לטווח הרחוק, עד שכשהם מופיעים כלל לא נראה בראשית הדרך כל קשר בינם ובין המשפחה הנכבדה.

החומר המלכד והמכוון את דרכו של היהודי בכל הדורות הינה, האמונה. כל תהליך גאולת ישראל נעשה בעבר וייעשה בעתיד אך ורק בכוחה של האמונה הצרופה. היא מהווה נדבך מרכזי בהווייתו של היהודי בכל מצב בו הוא שרוי.

נדבך מרכזי זה הינו אבן היסוד בהתהוות הגרעין המרכזי של תא משפחתי יהודי איתן ובריא. החלטות נכונות המתקבלות כבר בראשיתם של תהליכים , משפיעות על כלל התא המשפחתי בהמשך. הדבר כולל את אמונת הצדיקים וההליכה לאורם. כל אחד ואחד על פי תפיסת עולמו. אמונה פשוטה הינה דבר המגיע מן הרובד הפנימי של הנשמה, אי אפשר לעשות כאן כל מחזות שווא ודמיון תעתועים. כאן נדרשת אמת במינון הגבוה ביותר. כשרוצים להיות הלכה למעשה עוד חוליה בשרשרת האמונה, אותה שרשרת שראשיתה באברהם אבינו עליו השלום עליו נאמר בתורה הקדושה, "ויאמין בה’ ויחשבה לו לצדקה" , אברהם שהאמין בה’ בורא העולם גם כשהדברים היו נראים כה רחוקים, זכה להעמיד עם של מאמינים. אמונה הינה הדבר הטהור והמזוכך ביותר, היא המזבח עליו נעקדו קדושי עליון. כשזוג יהודי מעוניין להקים בית בריא, בית בו ימוקדו עיקרים בריאים לשם הצמחת דור המשכי הנושא את דגל היהדות והתורה בגאווה יהודית טהורה ואין זה משנה כלל מהי תפיסת העולם של הגרעין המרכזי המוביל את התא המשפחתי, אמונה הינה מעל לכל שיוך מחנאי זה או אחר. אמונה מצויה בלב כל אחד ואחד. הדרך בה אנו בוחרים להחצין אותה בממלכתנו האישית, היא זו הקובעת את איכות התוצר, היא זו שתקבע את איכות החוליה אותה אנו זוכים להוסיף אל שרשרת הזהב.

לכן, גם בעת בה הראש בעננים, חשוב לתת את הדעת על האיכויות הנדרשות לתא המשפחתי היהודי. לא נוכל לבוא ולהתאונן על סממנים מרכזיים שהתנדפו לבלי שוב מחיי הדור הצעיר ללא שנבדוק מה איכות השקעתנו במפעל חיים חשוב זה.

מעל לכול חשוב שנפנים את ערכה הרב של הדוגמא האישית שלנו, דוגמא החייבת להגיע מתוך נקודת האמת, כי כשהולכים עם האמת, מקבלים תוצאות אמת.

יצחק ריבקין הוא יועץ חינוכי בעל ניסיון רב, הניחן ביכולת אבחון אינטואייבי. מחבר הספר ’לאהוב ולחנך’. ידיו רב לו במתן פתרונות חינוכיים בכל הקשור לחינוך

מערכת האתר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השאירו תגובה