בית חב"ד ברקת שלי

רח’ התאנה ברקת

א-ה 10.00-13.00

תמיד זמינים עבורכם גם בטלפון

מכירת חמץ און-ליין – 2019

בואו למכור את החמץ כעת מבלי לקום מהכיסא. באמצעות מכירת החמץ לגוי לפני חג הפסח אנו מבטיחים שלא יהיה בפסח חמץ שברשותינו ואף נוכל להשתמש בחמץ שוב לאחר הפסח.

לפני מילוי הטופס, קרא את ההנחיות בדבר עשיית 'קניין', כדי שמכירת החמץ תחול. את החמץ שמשאירים לפסח יש לסגור היטב ולסמן את המקומות בשלט: "מכור", כדי שלא יגשו אליהם בטעות בפסח, (כולל במקום העבודה, מחסן וכדומה).

מכירת החמץ באמצעות אתר זה תתאפשר עד יום שישי, י"ד בניסן תשע"ט
(19.04.19) בשעה 08:00 בבוקר. רצוי להקדים ולא להמתין לרגע האחרון!

באם תשלחו שטר לאחר זמן זה לא יהיה תוקף הלכתי למכירה

למוכרים מחו"ל:

למוכרי חמץ במדינות שסוף זמן המכירה מוקדם מהזמן בישראל (כגון, אסוטרליה, תאילנד וכיו"ב), ממנה הרב ירוסלבסקי רב באוסטרליה, שליח מטעמו, שיבצע את המכירה לפי הזמן באוסטרליה. אי לכך, גולשים מאיזורי זמן מוקדם מהזמן בישראל, יבצעו את המכירה 9 שעות לפני סוף זמן המכירה בישראל.

הנחיות להחלת מכירת החמץ באמצעות האינטרנט

כדי להסמיך את הרב למכור את החמץ שברשותך, מהודר ביותר לבצע פעולה הנקראת "קניין".

כך מבצעים ’קניין’*

בקש מחבר או בן משפחה שיתן בידך חפץ שלו, כגון: ממחטה, עט, שעון וכדומה, והגביה אותו לשם "קניין" לזכות הרב יצחק יהודא ירוסלבסקי שליט"א (מזכיר ועד רבני חב"ד בישראל). עליך להגביהו כ-25 ס"מ (זו פעולת ה"קניין"), ובתמורה אתה מעניק לו את ההרשאה למכור את החמץ שלך. לאחר ה’הגבהה’ (=ה’קניין’) אתה יכול להחזיר לחבר את החפץ. 

 אם אין לך אפשרות לבצע את פעולת הקניין באופן האמור, ניתן להסתפק בהרשאה בכתב הניתנת באמצעות טופס זה, ואולם, מהודר יותר לבצע את פעולת ה’קניין’ (ראה הסבר נוסף להלן).

מצווה לעורר שכנים ומכרים (אפילו מי שאינם מקפידים לשמור על כל דיני חמץ) להשתתף במכירת חמץ, כדי להימנע מאיסור "בל ייראה ובל ימצא" וכדי שהחמץ יהיה מותר באכילה אחרי הפסח.

שטר זה מיועד לשימוש פרטי. חנויות, מפעלים ובתי-אוכל זקוקים להדרכת ואישור הרבנות המקומית בעניין מכירת החמץ.
מכירת חמץ איננה כרוכה או מותנית בתשלום כלשהו, אלא במילוי התנאים האמורים ובהסכמה בלב שלם לביצוע המכירה. המכירה היא פעולה משפטית תקפה על-פי ההלכה, ולא "הערמה".

מערכת האתר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השאירו תגובה