בית חב"ד ברקת שלי

רח’ התאנה ברקת

א-ה 10.00-13.00

תמיד זמינים עבורכם גם בטלפון

הרבי ומלך ספרד

הוד מלכותו המלך חואן קרלוס דה בורבון-בורבון, אני מעריך מאוד את הכבוד והזכות שהוד מלכותך והוד מלכותה, המלכה סופיה, העניקו לשליח שלי • הרבי כותב

 

ב"ה כ"ה אלול, תשמ"ו
ברוקלין, נ.י.

 

הוד מלכותו
המלך חואן קרלוס דה בורבון-בורבון
ארמון דה לה זרזואלה
מדריד, ספרד
שלום וברכה:

לעונג רב הוא לי לאשר בתודות כנות את קבלת מכתבך האדיב מיום ה-18 בספטמבר, 1986.

אני מעריך מאוד את הכבוד והזכות שהוד מלכותך והוד מלכותה, המלכה סופיה, העניקו לשליח שלי, הרב אברהם גליק ורעייתו, אותם קיבלתם בסבר פנים יפות בראיון רשמי ביום שישי, ח' באלול (ה-12 בספטמבר, 1986).

בעוד אני אישית שמח מאוד, כמובן, מהלבביות של הוד מלכותכם, אני מקבל זאת כהצדעה לתנועת חב"ד-ליובאוויטש העולמית, שיש לי הכבוד לעמוד בראשה. למעשה, סניף של התנועה שלנו, שבמשך מספר שנים שירת את הקהילה היהודית וכן תיירים ומבקרים יהודיים בספרד, מצא קרקע פורייה לתוכניות החינוכיות והתרבותיות שלו, במיוחד לטובת הסטודנטים היהודיים באוניברסיטאות והנוער היהודי.

אני שמח שלשליח שלי היתה ההזדמנות להעביר להוד מלכותכם את האיחולים החמים שלי, בייחוד בקשר ליום הולדתו ה-850 של המורה הגדול, הרופא הגדול והפילוסוף הגדול, רבי משה בן מיימון, יליד קורדובה. הממשלה והמדינה שלך שיחקו תפקיד מפתח מרכזי בציון מאורע היסטורי זה באמצעות חגיגות מתאימות שניסו לחקות אותן בהרבה חלקים של העולם. המאורע היה רב-משמעות במיוחד לקהילות יהודיות ממוצא ספרדי בחלקים שונים של העולם אשר עדיין שומרות בגאווה על המסורות והזיקות היהודיות-הספרדיות שלהן.

כאשר הרב גליק דיווח לי במפורט, הוא ציין גם את העיתוי של הראיון הרשמי – שהתקיים בחודש הסגולה אלול. מייסד תנועת חב"ד-ליובאוויטש, קודמי הרבי, רבי שניאור זלמן מליאדי, מסביר את המשמעות של חודש אלול במשל שלו שהנו מפורסם כיום על ה"מלך בשדה". חודש אלול הוא הזמן שבו מלך מלכי המלכים, בורא העולם ומנהיגו, יוצא, אם אפשר לומר כך, אל השדה כדי לקבל את פניהם של נתיניו, ולהתברך על ידיהם. בזמן כזה, המלך מסביר פנים באופן מיוחד לכולם, ומקבל את הבקשות של כולם. מסיבה זאת, חודש אלול הוא זמן סגולה במיוחד בתור הכנה לראש השנה, השנה החדשה שלנו, יום הדין עבור העם היהודי ועבור כל המין האנושי. מסיבה זאת אנחנו חוגגים את ראש השנה כ"יום ההכתרה" של הבורא בתור המלך של העם היהודי ומלך על כל הארץ.

לפיכך, לקראת ראש השנה, בו יהודים בכל רחבי העולם מתפללים לאלוקים לשנה טובה ושלווה, עבור עצמם וכן עבור כל המין האנושי, אני מנצל הזדמנות נעימה זאת לשגר להוד מלכותכם ולכל משפחת המלוכה, וכן לכל תושבי ספרד, איחולים לבביים והברכה המסורתית לשנה טובה ומתוקה, הן בגשמיות והן ברוחניות.

 

בכבוד רב
ובברכות הכי לבביות
[חתימת יד קודשו של הרבי]

מערכת האתר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השאירו תגובה