בית חב"ד ברקת שלי

רח’ התאנה ברקת

א-ה 10.00-13.00

תמיד זמינים עבורכם גם בטלפון

תהלוכות ל”ג בעומר

בתי חב"ד בעולם הפכו את יום ל"ג בעומר ליום של סולידריות ומפגן אדיר של אחדות-ישראל, בזכות מאות תהלוכות ילדים שהם מארגנים בכל מקום בארץ, תחת הסיסמא "יחד כל ילדי ישראל"

בימים עברו בל"ג בעומר – יום ההילולא של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי – היו הילדים יוצאים לשדות עם מוריהם ומשחקים חץ וקשת. בשנת תש"מ (1980), יצא הרבי בקריאה עולמית לקיים בל"ג בעומר תהלוכות וכינוסי ילדים, בכל מקום ומקום, תחת הסיסמה: "יחד כל ילדי ישראל".

שליחי הרבי, הפזורים בכל קצוות תבל, ובתי חב"ד בכל ישוב בישראל מילאו את בקשתו של הרבי ועורכים תהלוכות ביום ל"ג בעומר וכך הפך יום הל"ג בעומר ליום של סולדיריות ומפגן אדיר של אחדות-ישראל. כיום ניתן לראות ילדים מכל שכבות הציבור, בליווי הוריהם, צועדים יחדיו בתהלוכות ל"ג בעומר. אפשר לומר כי זהו המפגן האחד והיחיד שמשתתפים בו כל שכבות הציבור היהודי, מתוך הזדהות אמיתית באחדות היהודית של כולנו.

משתתפי התהלוכות צועדים ברחובות הראשיים של ערי ישראל, בתיאום מלא עם הרשויות המקומיות, משטרת ישראל, והם מאובטחים על-ידי כוחות הביטחון. בראש התהלוכה, נוסע בדרך כלל רכב גדול ומקושט שמשיע מוסיקה יהודית, אחריון צועדים הילדים כשהם נושאים שלטי יהדות, עטורים כובעים מיוחדים ואפודות מיוחדות לל"ג בעומר. מכוניות ו/או עגלות נושאות תצוגות יהודיות מרשימות והמבוגרים עומדים בצידי הדרכים ומצדיעים לילדים ואף משתתפים בצעדה.

כינוס ילדים

בסיום התהלוכות, נערכים עבור הילדים כינוסים מרכזיים, בהשתתפות רבני המקום, אמנים ואישי ציבור שישאו דברי תורה וברכה. הילדים נהנים מתוכנית אמנותית עשירה ומהנה, וכן גם מאטרקציות מיוחדות ומרתקות ויאמרו יחד את 12 הפסוקים ומאמרי חז"ל שילדי ישראל משננים אותם בעל-פה, על פי הצעת הרבי מליובאוויטש.

חפשו את מועד התהלוכה בישובכם באתר בית חב"ד המקומי, בפרסומים ובאמצעי המדיה החברתית ובואו לחגוג יחד עם רבי שמעון בר יוחאי.

לחיפוש תהלוכת ל"ג בעומר קרובה אליך לחץ כאן

מערכת האתר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השאירו תגובה