בית חב"ד ברקת שלי

רח’ התאנה ברקת

א-ה 10.00-13.00

תמיד זמינים עבורכם גם בטלפון

פטירה

אמירת הקדיש היא דבר גדול ומיוחד מאוד עבור נשמת הנפטר. מילות הקדיש מסייעות לעליית נשמת הנפטר ומלוות אותו לגן עדן.

חברה קדישא

קבוצת אנשים קבועה הקיימת בכל ישוב יהודי, שאנשיה קיבלו על עצמם לעסוק במצוה זו של הטיפול בצרכי המת וקבורתו.

אבל

אדם שנפטר אחד מהקרובים לו ביותר, דהיינו הוריו, ילדיו, אשתו, אחיו או אחיותיו, צריך לנהוג בדיני אבלות. עיקרי דיני האבלות נוהגים בשבעת הימים מיום הקבורה והלאה, וחלקם עד 30 יום. ובאבלות על הורים – עד 12 חודש.

מצוה לנחם את האבלים בעיקר בתוך ימי השבעה, ואומרים להם: "המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים", או: "מן השמים תנוחמו".

נר נשמה

נר שדולק 24 שעות ומדליקים אותו ביום השנה לפטירת הורה, קרוב או יקיר.

קדיש יתום

מי שנפטרו אביו או אמו, במשך 11 חודשים מיום פטירתם אומר קדיש יתום, וכן ביום הזכרון (יארצייט) שלהם, לעילוי נשמתם. בקדיש זה בדרך כלל יש 2 קטעים נוספים על החצי הקדיש ובהם בקשות לשלום עם ישראל. אמירת הקדיש היא דבר גדול ומיוחד מאוד עבור נשמת הנפטר. מילות הקדיש מסייעות לעליית נשמת הנפטר ומלוות אותו לגן עדן.
 

נוסח קדיש יתום
יִתְגַּדַּל וְיִתְקַדַּשׁ שְׁמֵיהּ רַבָּא. אמן  בְּעָלְמָא דִּי בְרָא, כִרְעוּתֵהּ. וְיַמְלִיךְ מַלְכוּתֵהּ, וְיַצְמַח פּוּרְקָנֵה, וִיקָרֵב מְשִׁיחֵהּ. אמן  בְּחַיֵּיכוֹן וּבְיוֹמֵיכוֹן וּבְחַיֵּי דְכָל-בֵּית יִשְׂרָאֵל, בַּעֲגָלָא וּבִזְמַן קָרִיב, וְאִמְרוּ אָמֵן. אמן [יְהֵא שְׁמֵיהּ רַבָּא מְבָרַךְ, לְעָלַם וּלְעָלְמֵי עָלְמַיָּא. יִתְבָּרַךְ]  יְהֵא שְׁמֵיהּ רַבָּא מְבָרַךְ, לְעָלַם וּלְעָלְמֵי עָלְמַיָּא. יִתְבָּרֵךְ, וְיִשְׁתַּבַּח, וְיִתְפָּאֵר, וְיִתְרוֹמָם, וְיִתְנַשֵּׂא, וְיִתְהַדָּר, וְיִתְעַלֶּה וְיִתְהַלָּל, שְׁמֵהּ דְּקוּדְשָׁא בְּרִיךְ הוּא. אמן  לְעֵלָּא מִן-כָּל-בִּרְכָתָא וְשִׁירָתָא, תֻּשְׁבְּחָתָא וְנֶחֱמָתָא, דַּאֲמִירָן בְּעָלְמָא, וְאִמְרוּ אָמֵן. אמן
יְהֵא שְׁלָמָא רַבָּא מִן שְׁמַיָּא וְחַיִּים טוֹבִים עָלֵינוּ וְעַל כָּל יִשְׂרָאֵל וְאִמְרוּ אָמֵן :  אמן  עֹשֶׂה שָׁלוֹם (בעשרת ימי תשובה: הַשָׁלוֹם) בִּמְרוֹמָיו הוּא יַעֲשֶׂה שָׁלוֹם עָלֵינוּ, וְעַל כָּל-יִשְׂרָאֵל וְאִמְרוּ אָמֵן. אמן

ראשי תיבות

ז"ל – זכרונו לברכה (ביטוי לאחר הזכרת שמו של יהודי שנפטר)

נ"ע – נשמתו עדן

ע"ה – עליו השלום

זצ"ל – זכר צדיק לברכה (ביטוי לאחר הזכרת שמו של צדיק שנפטר)

תנצב"ה – תהא נשמתו צרורה בצרור החיים (ביטוי הנרשם על מצבה או הקדשה על שם יהודי שנפטר)

חב"ד לעזרתך

אם אחד מיקירי המשפחה נפטר, לא עלינו, ואתם זקוקים לעזרה מיידית. הכוונה כשלהי שתסייע לכם לעבור את הרגעים הקשים ביותר, כמו שצריך. כמו יהודים.

או שמלאה שנה לפטירת היקיר ואתם זקוקים למישהו שינחה את הטקס בבית-הקברות ויישא את תפילת "א-ל מלא רחמים".

בית-חב"ד יעמוד לימינכם גם ברגעים האלה. פנו לבית-חב"ד ותעזרו ללא תמורה. כי אנחנו הכתובת לכל עניין יהודי ולכל יהודי – בעת שמחה כמו בשעת מצוקה.

בשורות טובות ושרק נהיה בריאים.

לקבלת הדרכה בנושא ולפרטים נוספים פנה אלינו. לחץ כאן, השאר פרטים ונחזור אליך

מערכת האתר

השאירו תגובה