בית חב"ד ברקת שלי

רח’ התאנה ברקת

א-ה 10.00-13.00

תמיד זמינים עבורכם גם בטלפון

טיפים מבריקים

נמאס לכם לנקות כל הזמן ולהשיג תוצאות עלובות? אז תפסיקו עם זה. כל מה שאתם צריכים זו תכנית חכמה, כך שתוכלו לשמור על הבית שלכם נקי ובאותה מידה, להשקיע בעניין הרבה פחות זמן..

נמאס לכם לנקות כל הזמן ולהשיג תוצאות עלובות? אז תפסיקו עם זה. כל מה שאתם צריכים זו תוכנית חכמה, כך שתוכלו לשמור על הבית שלכם נקי באותה מידה, ולהשקיע בעניין הרבה פחות זמן. המטרה היא להתייעל, ולהשיג תוצאות מבריקות בפחות זמן עבודה. הנה כמה עצות שיעזרו לכם לנקות עם שכל.

תכנית מוגדרת
אנשי ניקיון מקצועיים מגיעים למקום העבודה עם תוכנית מוגדרת מראש. הם מתחילים בחדר מסוים וממשיכים לשאר הבית, ומשם החוצה. אתם יכולים לעשות את אותו הדבר (רק אל תנעלו את עצמכם בטעות מחוץ לבית!) אולי אפילו תרצו ללכת על שיטה של פעם בשבוע או פעם בשבועיים כמו המקצוענים. או לחלק את רשימת המטלות שלכם לכאלה שהן יומיות, שבועיות, דו שבועיות או חודשיות.

שטיפת הרצפה למשל, בפרט בחדר האמבטיה ובמטבח, ובמיוחד אם מסתובבים בבית ילדים, היא משימה שיש לבצע כל יום או יומיים. השיטה הנכונה היא קודם לשאוב או לטאטא את הרצפה. ואז, כשתנקו בעזרת מים ותכשיר הניקוי המתאים לרצפה שלכם, התוצאה תראה נהדר (ולא יהיה אבק או לכלוך שימרחו עקב הניקוי הנוזלי).

הכירו את המיקרופייבר
במקום סחבות רגילות, מנקים מקצועיים רבים מעדיפים מטליות מיקרופייבר. אם אתם נוהגים לנקות בכריעה על הברכיים, נקו בתנועות מעגליות. אם רצפת האמבטיה שלכם דביקה יש סיכוי שזה משאריות של ספריי לשיער. תוכלו להיפטר מהלכלוך בעזרת תערובת של מרכך כביסה ומים ביחס של 1 ל-2.

60 דקות, זוז
לאחר שהחלטתם מה וכמה תנקו בכל יום, התמידו בכך: "הפעילו טיימר לפני שאתם מתחילים לנקות", ממליצה המומחית לינדה קוב, ומציעה לערב את כל המשפחה בפרויקט. "תנו לעצמכם ולעוזרים שלכם 60 דקות. כאשר הטיימר מצלצל, עצרו – אפילו אם לא סיימתם את הניקיון – ועברו לפעילות משפחתית כיפית".

כיסים
עיקר הבעיה היא בכיסי הילדים הקטנים, היות והם משתדלים להכניס בהם חטיפים וממתקים. כבר מפורים רצוי מאוד לתת לילדים רק חטיפים כשרים לפסח או כאלה שאינם חמץ ('במבה' במקום 'ביסלי' לדומגא), וברור שהכי טוב זה לכבד אותם בפירות ובקטניות נטולי חמץ. כמובן שבגדים שלא נזהרו בהם כאמור, צריך לנערם ולנקותם היטב מכל פירור חמץ לפני החג.

ספרים
ספרים שלא השתמשו בהם כל השנה פטורים מבדיקה. אלה שהיו בשימוש – דיי בניעור ובניקיון ואין צורך (ותועלת) ב'אוורור'. חוברות וספרים שהשתמשו בהם תדיר עם החמץ ממש, כמו ברכונים, 'זמירות שבת', שבועונים, עלונים וכדומה – רצוי לסגור אותם עם הדברים הנמכרים במכירת חמץ לגוי.

השטיחון הנכון

תאמינו או לא, שטיח לניגוב הרגליים יחסוך לכם כמות עצומה של עבודה. הפריט הקטן הזה (במידה ותצליחו לגרום לבני המשפחה שלכם להשתמש בו) יכול להרחיק כמויות גדולות של לכלוך ושאר פריטים גועליים מחוץ לבית שלכם והרחק מרצפת הבית שלכם. שימו שטיחון אחד משני צידיה של כל דלת חיצונית. מתקן לאחסון נעליים ליד הדלת, יעודד את כל מי שנכנס אליכם הביתה להסיר את הנעליים לפני שהם מכניסים אליכם הביתה לכלוך מיותר. והרצפה שלכם תרצה לנשק לכם את הרגליים.

מערכת האתר

השאירו תגובה