בית חב"ד ברקת שלי

רח’ התאנה ברקת

א-ה 10.00-13.00

תמיד זמינים עבורכם גם בטלפון

אמונה פשוטה, ושכרה

הרב קלמנסון הוריד את שפופרת הטלפון בהתרגשות רבה ואמר לאשתו שנכחה בחדר: "אינני יודע מה יהיה עם כל יתר החותמים. דבר אחד ברור לי בזכות האמונה הפשוטה יתברכו ביל ואשתו בילדים".

באחת ההתועדויות דיבר הרבי על גודל מעלת מצוות פרו ורבו ושלילת תכנון המשפחה : "…יש להשתדל ולהפוך עולמות כדי  ללדת ילדים. הפסוק אומר; "פרו ורבו ומילאו את הארץ וכיבשוה", ולכן עד שלא קיימו את המצווה כפשוטה (באופן של "כיבשוה") הרי אפילו שיש בידו תירוצים, שכבר יצא ידי חובתו על פי 'שולחן ערוך' וכיוצא בזה, הרי בשעה שעושה חשבון צדק (אמיתי) בנפשו אין ספק לאיזו מסקנה יגיע.. ובודאי שלא לעשות חשבון שילד נוסף יביא לידי הוצאות נוספות (עד הלידה ולאחריה) כי בודאי יכול הקב"ה לזון ולפרנס ילד יהודי נוסף כשם שהוא זן ומפרנס את העולם כולו!".

דבריו אלו של הרבי עוררו התרגשות רבה. בין הנוכחים בהתוועדות היתה קבוצה של אנשים שלא זכו עד עתה להפקד בילדים.  אלו התארגנו כדי לכתוב לרבי שהם רוצים למלא את דברי הרבי ולזכות בזכות הגדולה של לידת ילדים, אך לעת עתה הרופאים טוענים כי אין בכוחם לעשות זאת ולכן הם מבקשים את ברכתו של הרבי.

השמועה על המכתב המיוחד הגיע גם לרב קלמנסון, שליח הרבי בעיר סינסינטי שבמדינת אוהיו, ארה"ב. כמובן שמיד החל לחשוב מי יכול להצטרף למכתב המיוחד הזה ואז הבזיק במוחו רעיון:

ביל פרידמן הוא עורך דין ידוע מאוד בסינסינטי. אחד החברים החשובים ביותר בקהילה היהודית הרפורמית אך רחוק מאוד מיהדות. דור שלישי למשפחה רפורמית אלא שהוא מעולם לא ביקר בטמפל הרפורמי. בלוח האירועים שלו לא צויינו השבתות והחגים וגם לא ראש השנה ויום הכיפורים. 10 שנים עברו על ביל ורעייתו מאז נישואיהם ועדיין לא זכו להפקד בפרי בטן. אמצעיים כספיים כמובן שלא חסרו להם והם השקיעו את מיטב כספם ומרצם לצורך טיפולים רפואיים אצל טובי הרופאים ובשיטות החדישות ביותר – אך הכל היה לשוא.

הרב קלמנסון שמר על קשר רופף ביותר עם ביל. כמה פעמים ניסה לדובבו ולדבר עמו על נושאים שונים ביהדות אך האיש פשוט היה אדיש לחלוטין. העולם היהודי לא משך אותו כלל וכלל.

כעת חשב עליו. אומנם במבט מפוקח לא היה נראה כי ההצעה הזו מציאותית לגביו אך אף על פי כן ניסה הרב קלמנסון את מזלו: "יש רבי בניו-יורק וקוראים לו הרבי מליובאוויטש", פתח את השיחה, "עכשיו מתארגנת קבוצת זוגות שלא זכו לילדים עד עכשיו ומבקשים ממנו יחד ברכה ללידת ילדים. אולי אתה מעונין להצטרף?" שאל הרב קלמנסון. התשובה שנשמעה מן העבר השני היתה מדהימה בעיקר בתמימותה: "אם הרבי יברך אותי אני בטוח שזה יעזור…", ענה ביל. הוא מסר לרב קלמנסון את שמו ושם אשתו ושם אמותיהן ועוד הפעם חזר על בטחונו כי אם הרבי יברך אותו בילדים הברכה תתקיים.

הרב קלמנסון הוריד את שפופרת הטלפון בהתרגשות רבה ואמר לאשתו שנכחה בחדר: "אינני יודע מה יהיה עם כל יתר החותמים. דבר אחד ברור לי בזכות האמונה הפשוטה יתברכו ביל ואשתו בילדים".

כעבור תשעה חודשים צלצל הטלפון בביתו של הרב קלמנסון, היה זה ביל שהודיע לו בשמחה עצומה על הולדת בנו. האירועים האחרונים חיזקו את הקשר של הזוג עם עיקרי היהדות ולא רחק היום וביתם התנהל על יסודי התורה והמצוות. חלפה קצת למעלה משנה והפעם ביל הוא היה שביקש מהרב קלמנסון ; "שמע, ראביי, הבן כבר למעלה מגיל שנה ואנחנו רוצים עוד. ילד. תכתוב בבקשה עוד הפעם לרבי…".

מערכת האתר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השאירו תגובה